Otomotiv

Opel’in yeni CEO’su belli oldu

Stellantis çatısı altında üstün Alman teknolojisi ve çağdaş tasarımları ile fark yaratan Opel’de yeni bir dönem başlıyor.

Opel’den yapılan açıklamaya göre, Alman üreticinin mevcut Üst Yöneticisi (CEO) Uwe Hochgeschurtz’un Stellantis’in Genişletilmiş Avrupa Operasyon Direktörü olarak atanmasının ardından Opel/Vauxhall CEO’su olarak yerine Florian Huettl geldi.

Opel Automobile GmbH Denetim Kurulu tarafından yeni Opel/Vauxhall CEO’su olarak atanan 45 yaşındaki Huettl, 1 Haziran 2022 itibarıyla iki markanın liderliğini üstlenecek.

Opel/Vauxhall’ın Satış ve Pazarlama Müdürü görevini yürüten Florian Huettl, Maxime Picat’ın sorumluluklarını devralacak olan Uwe Hochgeschurtz’un yerini aldı. Uwe Hochgeschurtz, 1 Eylül 2021’de Opel/Vauxhall CEO’su olarak görevine başlamıştı. Bu süre boyunca Opel/Vauxhall’ın elektrikliye geçiş ve dijitalleşme hamlesine ivme kazandırdı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Opel Denetim Kurulu Başkanı ve Stellantis İnsan Kaynakları ve Dönüşüm Başkanı Xavier Chereau, Florian Huettl’in, satış ve pazarlamada kendini kanıtlanmış bir lider olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

“Opel/Vauxhall’ın katettiği yolu başarıyla devam ettirecek. Her iki geleneksel marka da Stellantis içinde çok özel bir yere sahip. Opel grubun tek Alman ve Vauxhall tek İngiliz markası. Florian Huettl, gelecekte Uwe Hochgeschurtz ile yakın çalışmaya devam edecek. Florian ve Uwe’ye yeni görevlerinde başarılar diliyor ve son aylardaki katkılarından dolayı Uwe’ye teşekkür ediyorum.”

Güncel

Şirketlerden ara zam hamlesi: Hangi şirket ne kadar artış yapacak?

Hızla artan enflasyon karşısında çalışanını korumak isteyen birçok şirket, yılbaşını beklemeden ara zam için harekete…

17 dakika önce

Mavi tur pazarı büyüyor

Pandemi sonrası normalleşme sürecinde yaz tatili için yatlar daha çok tercih edilmeye başlandı. İzole tatilin…

31 dakika önce

Abone sayısı düşen Netflix’te işten çıkarmalar sürüyor

Geçtiğimiz Nisan ayında 10 yılın ardından ilk kez abone sayısında düşüş bildiren Netflix, Mayıs ayındaki…

1 saat önce

Bakan Bilgin’den kamu çalışanları için zam açıklaması

Bakan Vedat Bilgin, kamu çalışanlarına enflasyon farkının üzerinde zam yapılacağını söyledi. Bilgin, asgari ücretle görüşmelerin…

2 saat önce

TİM’in yeni yönetiminde görev dağılımı yapıldı

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mustafa Gültepe'nin katılımıyla gerçekleştirilen TİM'in ilk yönetim kurulunda görev dağılımı…

2 saat önce

24.3 milyon liralık destek ödemeleri bugün başlıyor

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, 24 milyon 339 bin 311 liralık tarımsal destekleme ödemelerinin…

3 saat önce