HSBC Türkiye’den eğitime büyük destek

HSBC Türkiye’den eğitime büyük destek

HSBC Türkiye, bu yıl güzel sanatlar alanında lisans öğrenimi gören başarılı 15 kız öğrenciye eğitim bursu verecek.

ÖZLEM BAY YILMAZ
obay@ekonomist.com.tr

Banka, kadın sanatçıların ürettikleri eserlerle görünür olmalarına, ülkemizi kültür ve sanat alanında geleceğe taşımalarına destek olmayı hedefliyor.

HSCB Türkiye, hayata geçirdiği eğitim ve çevre alanındaki sürdürülebilirlik projelerine hem yerel ve global kaynaklardan fon sağlıyor hem de çalışanlarının gönüllü katılımıyla bu projeleri destekliyor.

Birçok farklı konu arasında özellikle eğitime destek vermeye odaklanan banka, ihtiyaç sahibi çocuk ve gençlerin eğitimlerine katkı sağlanmasını ve istihdam edilmeye yönelik yetkinliklerinin geliştirilmesini hedefliyor.

Buna yönelik de, eğitim alanında farklı sivil toplum örgütleriyle birlikte çalışıyor. HSBC Türkiye Kurumsal iletişim Grup Başkanı Pınar Türker Fadıllıoğlu, bu yıl Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) çatısı altında kurulan Güzel Sanatlar Burs Fonu ile güzel sanatlar alanında lisans öğrenimi gören başarılı 15 kız öğrencinin eğitimini desteklediklerini belirtiyor.

Bu projeyle geleceğin kadın sanatçılarının ürettikleri eserlerle görünür olmaları hedefleniyor. Fadıllıoğlu, “Onların Türkiye’yi kültür ve sanat alanında geleceğe taşımalarına da destek olmayı amaçlıyoruz” diyor.

450 OKULA ULAŞILDI
HSCB, bugünün ve geleceğin iş dünyasında gençlerin istihdam edilmesine yönelik yetkinliklerinin geliştirilmesini de önemsiyor. Bu kapsamda, Bilim Kahramanları Derneği ile birlikte yürüttüğü ‘Bilim Kahramanları Buluşuyor’ projesiyle çocukların ve gençlerin kendilerini geleceğin bilim insanı, mühendisi, girişimcisi ve duyarlı dünya vatandaşı olarak hayal etmeleri teşvik ediliyor.

Fadıllıoğlu, projeyle ilgili şunları anlatıyor: “Bu yıl 450’yi aşkın okuldan yaklaşık 4 bin çocuk ve genç önce yerel, ardından da başarılarına göre ulusal ve uluslararası turnuvalara katılma fırsatı elde etti.

Bugüne kadar 83 HSBC gönüllümüz bu projede görev alarak çocuk ve gençlerin belirlenen turnuva konsepti kapsamında proje geliştirmesine ve turnuvalara hazırlanmasına destek oldu.”

Banka iki yıldır desteklediği Koç Üniversitesi Anadolu Bursi-yerleri Programı ile başarılı ve ihtiyaç sahibi üniversite adaylarını da Koç Üniversitesi çatısı altında eğitim imkânlarıyla da buluşturuyor.İlgili Haberler
0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış

İlk yorumu yazmak ister misiniz?

Yorum yap