The House rotayı yurtdışına çevirdi

The House rotayı yurtdışına çevirdi

Yeme-içme ve konaklama sektöründe 100 milyon TL ciroya ulaşan The House Grup, 2017’de yatırımlara hız verecek. Yurtiçinde sekiz yurtdışında ise bir cafesi olan grup, 2017’de özellikle Ortadoğu’da yeni şubeler açmayı planlıyor.

ÖZLEM BAY YILMAZ
obay@ekonomist.com.tr

Yeni otel yatırımı planları da var. The House Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Baltacıoğlu, “Miami, New York, Londra ve Barcelona’da otel açmayı düşünüyoruz” diyor.

Yeme-içme ve konaklama sektörünün oyuncularından biri olan The House Grup, 2017’yi yatırım yılı ilan etti. Bu yılı yaklaşık 100 milyon TL’lik ciro ile kapatmayı bekleyen grup, 2017’de açacağı yeni restoranlar ve otellerle The House zincirini büyütmeye odaklandı.

Şirket bu sayede 2017’de yüzde 30’luk ciro artışı bekliyor. The House Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Baltacıoğlu, önümüzdeki beş yılda ise cirolarını ikiye katlamayı hedeflediklerini ifade ediyor.

Şu anda yurtiçinde sekiz, yurtdışında ise bir The House Cafe var. Ancak yakında Bakü’de ikinci şube açılacak, Katar Doha’da da bir şube hizmet vermeye başlayacak.

Yurtdışında franchise şeklinde büyümeyi tercih ettiklerini belirten Ferit Baltacıoğlu, “Ortadoğu’da Katar’dan sonra Dubai, Kuveyt, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri’nde şubeler açmayı planlıyoruz.

Bu bölgenin bir Osmanlı ve Türk hayranlığı var. Orada açacağımız cafelerimize biraz bu havayı katacağız” diyor.

BOMONTİ 2017’DE AÇILACAK
House Cafe’ler dışında Nişantaşı’nda Nopa Restaurant ve No Fish Today Cafe & Bar’ı da bünyesinde bulunduran grup, turizm sektöründe de var.

Nişantaşı, Ortaköy, Karaköy ve Kapadokya’da otel yatırımları bulunan The House Grup, 2017’de turizm yatırımlarına da hız verecek.

The House Grup’un otelcilik ayağında İrlanda merkezli Kerten Private Equity’in yüzde 50 ortaklığı var. 2010’da gerçekleşen bu ortaklığın ardından yaklaşık 20 milyon dolarlık turizm yatırımı hayata geçirildi.

Grup, 2017’nin ilk yarısında Bomonti’de 50 odalı bir oteli devreye alacak. Ferit Baltacıoğlu, proje hakkında şu bilgileri veriyor: “Toplam 30 bin metrekarelik The House Residence projesine isim hakkımızı verdik.

Burada 100’ün üzerinde daire yakında teslim edilecek. Ayrıca 50 odalı bir otel bulunacak. Binanın tüm yönetimini biz üstleneceğiz. Bu yatırımın toplam tutarı 100 milyon dolar olacak.”

MIAMI’DE OTEL PLANI
The House Grup, Karadeniz Bölgesi’ndeki hareketlenmeden de etkilenerek turizm yatırımları için bu bölgeye yöneldi. Şu sıralar Rize, Ordu, Trabzon gibi şehirlerde araştırma yürütüyor.

Mardin Midyat’da da bir otel anlaşması olan grup, terör nedeniyle şimdilik bu projeyi askıya aldı. Ferit Baltacıoğlu, The House markasını Türklerin sık ziyaret ettiği destinasyonlarda açacakları otellerle yurtdışında da duyurmayı planladıklarını söylüyor.

Baltacıoğlu, “Miami, New York, Londra ve Barcelona’da otel açmayı düşünüyoruz. Şu anda özellikle Miami’de ciddi araştırmalarımız var” diye konuşuyor.İlgili Haberler
0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış

İlk yorumu yazmak ister misiniz?

Yorum yap