The LifeCo’yu dünyaya açacak

The LifeCo’yu dünyaya açacak

Ersin Pamuksüzer, 2005’te kurduğu sağlıklı yaşam merkezi The LifeCo ile yurtdışına odaklanıyor. Geçen yıl The LifeCo’nun ilk yurtdışı merkezini Phuket’te açan Pamuksüzer, şimdi de Güney Amerika, Birleşik Arap Emirlikleri ve Mısır’a açılmaya hazırlanıyor.

AYŞEGÜL SAKARYA PEHLİVAN
asakarya@ekonomist.com.tr

Yurtdışında beş yılda 10 merkez kurulacak. The LifeCo, yurtdışında kendi şubelerini açmanın yanı sıra franchise sistemiyle de büyüyecek. Uzun yıllar üst düzey yöneticilik yaptıktan sonra gittiği bir detoks kampı sonrası kendi işini kurma kararı alan Ersin Pamuksüzer, The LifeCo ile sağlıklı yaşam sektörünün en önemli markalarından birini yarattı.

The LifeCo’nun ilk merkezini 2005 yılında açan Pamuksüzer’in bugün Türkiye’de Ankara, Antalya, Bodrum ve İstanbul’da merkezleri bulunuyor. The LifeCo’yu bir dünya markası yapma hedefiyle yola çıkan Ersin Pa-muksüzer, önümüzdeki dönemde yurtdışına odaklanma kararı aldı. Yurtdışındaki ilk merkezini 2015 yılında Phu-ket’te açan Pamuksüzer, şimdi de Birleşik Arap Emirlikleri ve Mısır’a açılacak.

YURTDIŞINA 10 MERKEZ
The LifeCo, yurtdışında kendi şubelerini açmanın yanı sıra franchise sistemiyle de büyümeyi hedefliyor. Ersin Pamuksüzer, “İlk franchise şubemizi Birleşik Arap Emirlikleri’nde Dubai’de, ikincisini ise Mısır’ın Kızıldeniz kıyısındaki kenti Hurgada’da açacağız. Her iki ülkede de franchise anlaşmaları yaptık. Biz isim hakkını vereceğiz ve işletmesini yürüteceğiz. Önümüzdeki iki yıl içinde her ikisinin de açılmasını planlıyoruz” diyor.

Önümüzdeki beş yılda yurtdışındaki The LifeCo sayısını 10’a çıkarmayı hedefleyen girişimcinin markajındaki ülkeler arasında Küba ve Kosta Rika da yer alıyor. 2017’de Güney Amerika’da bir merkezi hayata geçirmeyi hedeflediklerini söyleyen Ersin Pamuksüzer, Avrupa, Ortadoğu ve Amerika’ya açılarak, altı saatlik uçuş mesafesinde bir The LifeCo dünyası yaratmayı hedeflediklerini söylüyor.

ZİHİNSEL SAĞLIĞA DA EL ATTI
The LifeCo’nun gündemindeki diğer bir konu ise Mental Welness. Ersin Pamuksüzer, The LifeCo’nun sağlıklı yaşam merkezleri odağındaki iş hedefini mental wellness ve eğitim alanlarına da taşımayı hedefliyor. Pamuksüzer, “Fiziksel sağlığın yanı sıra zihinsel sağlığın önemi de anlaşılmaya başladı.

Çünkü zihin sağlam değilse hastalıklarla mücadele edemiyorsunuz. Detoksla olan fiziksel arınma gibi Mental Welness’la zihinsel arınmayı sağlamak istiyoruz. Bu, psiki-yatrist ve psikologların yer alacağı bir program olacak” diyor. Bu konudaki ilk programın ekim ayında Bodrum’daki merkezde başlaması planlanıyor.

Ersin Pamuksüzer, diğer taraftan ebeveyn ve çocuk ilişkilerini iyileştirecek bir telefon uygulaması üzerinde de çalışıyor. Pamuksüzer, anne, baba ve çocuğu bir platformda buluşturup iyi çocuk yetiştirmeyi öğretmeyi hedeflediklerini söylüyor.

GİRİŞİMCİLER ARIYOR
Ersin Pamuksüzer, aynı zamanda 2014 yılında ortaklarıyla birlikte kurduğu girişim destekleme platformu StartersHub ile önemli projelere imza atıyor. StartersHub bünyesinde bugüne kadar 28 şirkete yaklaşık 5 milyon dolarlık yatırım yapılmış durumda. Önümüzdeki günlerde nesnelerin interneti (IoT) ve fintech konularına destek olmayı planladıklarını belirten Pamuksüzer, girişimciler için çağrı yapacaklarını söylüyor.İlgili Haberler
0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış

İlk yorumu yazmak ister misiniz?

Yorum yap