Yönetim kuruluna yeni isimler eklendi

Yönetim kuruluna yeni isimler eklendi

2018 yılında medya sektöründen çıkış kararı alan Doğan Grubu, 2019’a yeni stratejiler ve hedeflerle girdi. Grup bu doğrultuda 2019’da yönetim kuruluna yeni isimler ekledi.

AYŞEGÜL SAKARYA PEHLİVAN 
asakarya@ekonomist.com.tr

30 yıldır grupta önemli roller üstlenen mali işler grubu başkanı ve icra kurulu üyesi Ahmet Toksoy, yönetim kurulu üyesi olarak atandı. Yönetim kurulunda risk ve denetim konularına odaklanacak olan Toksoy, yeni göreviyle birlikte komitelerdeki görevlerine devam edecek.

CFO’luk görevini de yeni bir isim atanana kadar sürdürecek. Yönetim kurulunun bir diğer yeni üyesi ise 2015 yılından beri grupta yönetim kurulu ile çalışmakta olan ve D&R, Çelik Halat ve Ditaş’taki stratejik ve finansal dönüşüme liderlik eden Mehmet Can Karabağ oldu.

Karabağ, sanayi, turizm ve gayrimenkul şirketlerinin yönetim kurulu başkanlığını ve Kanal D Romanya’nın yönetim kurulu başkan yardımcılığını sürdürmeye devam edecek. Yönetim kuruluna yeni katılan bir diğer isim ise Agah Uğur oldu.

Uğur, Borusan Holding’te 2001 yılından beri yürüttüğü CEO’luk görevini 2018 yılının sonunda emekli olup devretmişti. Yönetim kurulu bağımsız üyesi olarak görev alacak olan Uğur, sanayi, otomotiv, lojistik ve kurumsallaşma gibi birçok alandaki tecrübeleriyle gruba katkı sağlayacak.İlgili Haberler
0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış

İlk yorumu yazmak ister misiniz?

Yorum yap