WaterGarden için yeni yerler bakıyor

WaterGarden için yeni yerler bakıyor

Son dönemde gayrimenkul alanındaki yatırımlarıyla da dikkat çeken Ziylan Grup, geçen yıl İstanbul Ataşehir’de WaterGarden eğlence merkezini açmıştı. Şirket henüz bu yatırımın bir yılı dolmadan yeni bir WaterGarden açmak için çalışmalara başladı. Bunun için Beylikdüzü ve Üçüncü Havalimanı yakınlarında arazi bakılıyor.

FATOŞ BOZKUŞ
fbozkus@ekonomist.com.tr

Antalya, Gaziantep ve Adana’dan da WaterGarden için teklifler var. 1960’larda temelleri atılan ve bugün ikinci kuşak tarafından yönetilen Ziylan Grup, ayakkabı sektöründeki Flo Mağazacılık dışında gıda ve gayrimenkul alanlarında da bazı şirketleri bünyesinde bulunduruyor.

Ziylan Gayrimenkul Yatırım ve Yönetim şirketi, her ne kadar 2014 yılında karma kullanımlı gayrimenkul projelerine imza atmak için kurulsa da, ilk etapta iki AVM projesini hayata geçirdi. İlk olarak Sultanbeyli’de Atlas Park AVM yatırımıyla dikkati çeken şirket, ardından ise İstanbul Ataşehir’de WaterGarden İstanbul’u açtı.

Ziylan Grup Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ziylan, henüz bu projenin geri dönüşünü almadan yeni Wa-terGarden’lar için arazi bakmaya başladı. İlk etapta İstanbul Avrupa Yakası’nda Beylikdüzü ya da Üçüncü Havalimanı yakınlarında bu projenin benzerini hayata geçirmek istediğini söyleyen Ziylan, bunun için arazi bakmaya başladığını ifade ediyor.

Doğru yeri bulduğunda satın almanın yanı sıra ortaklık yap-işlet-devret gibi farklı modellerle de projeyi hayata geçirebileçeklerine değinen Ziylan, 2018’de ikinci WaterGarden’ın temellerini atmak niyetinde olduğunun altını çiziyor.

FARKLI İLLERE TAŞINACAK
Mehmet Ziylan, Dubai’deki projelerden esinlenerek hayata geçirdiği yeme içme ve eğlence merkezi WaterGarden’a 750 milyon TL’lik yatırım yaptı. Ekim ayında açılan AVM’nin şu anda yüzde 65’i dolu. Yakında tiyatro ve sinema merkezinin yanı sıra 2 bin 500 metrekarelik çocuk oyun alanının da açılacağını söyleyen Ziylan, müşterilerinin günlerinin altı saatine talip olduklarını anlatıyor.

Mehmet Ziylan, henüz bu projenin geri dönüşünü almadan pek çok yerden WaterGarden’ı kendi şehirlerine açmaları üzerine teklifler geldiğini ifade ediyor. Ziylan, zaten kendisinin de bu projeyi Türkiye’nin farklı noktalarına taşımak istediğinin altını çiziyor.

GAZİANTEP’TEN TEKLİF ALDI
Mehmet Ziylan, Ataşehir’deki WaterGarden’ı gören Gaziantep Belediye Başkanı Fatma Şahin’in benzer bir projeyi Gaziantep’e taşıması için kendisine teklifte bulunan kişilerden biri olduğunu söylüyor. Kendilerine birkaç yer gösterildiğini ve gidip baktıklarını anlatan Ziylan, konuşmasını şöyle sürdürüyor: “Böyle farklı bir projenin keşfedilip Gaziantep’e kazandırılmak istenmesi beni çok mutlu etti.

Gidip yer de baktık ancak 2016 yılında yaşanan olaylar nedeniyle kendilerinden zaman istedik. Önce var olan AVM’nin bir yılını görelim istiyoruz. Üstelik teklif sadece Gaziantep’ten de gelmedi. Adana ve Antalya’dan da teklifler mevcut.”İlgili Haberler
0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış

İlk yorumu yazmak ister misiniz?

Yorum yap