ISS, 3 bin kişilik alım yapacak

ISS, 3 bin kişilik alım yapacak

394Danimarkalı tesis yönetimi şirketi ISS, 53 ülkede 530 binden fazla çalışanıyla dünyanın en büyük özel işverenlerinden biri.

Yüzde 100’ü halka açık olan ISS, Türkiye’ye ise 10 yıl önce, daha önce tek çatı altında birleşen Proser ve Service Master şirketlerini satın alarak girdi. Proser’i 2005 yılında ISS’ye satan Cavit Habib, 10 yıldır şirketin CEO’luğunu yürütüyor.

Patronluktan profesyonel hayata geçen Habib’in şirkette küçük oranda hissesi de var. Türkiye’de dört alanda faaliyet gösteren ISS Türkiye, temizlikte ve haşere ilaçlamada birinci, catering’de ikinci ve güvenlikte dördüncü sırada yer alıyor. Şirketin 29 bin çalışanı var.

Geçen yıl 1 milyar 130 milyon TL’lik ciroya ulaşan ISS Türkiye’nin bu yılki hedefi ise yüzde 20-25 büyümek. Bu yıla kadar kamu ile çalışmadıklarını ancak artık büyük şehir hastanelerine girmeyi planladıklarını belirten Cavit Habib, “Özel sağlık sektöründe varız. Ardık PPP projelerinde de olacağız. Buna bağlı olarak 2016’da 3 bin kişilik ek istihdam yaratacağız” diyor.İlgili Haberler
0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış

İlk yorumu yazmak ister misiniz?

Yorum yap